Texas Instruments Hibe Programı ve Proje Yarışması!

Her ne kadar bölümümü Bilgisayar Mühendisliği olarak değiştirmiş olsamda mikro denetleyicilere olan ilgim ve heyacanım tam olarak geçmiş değil :). Texas Instruments’ın düzenlediği yarışmayı sizlere duyurmak istedim. Son kayıt zamanı henüz geçmiş değil 15 Kasım’a kadar vakit var. Ayrıca ilk 1.000 Kişiye MSP430 Launcpad hibe ediyorlar.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için; http://www.mcu-turkey.com/ ve http://www.cizgi-tagem.org/activity/request.aspx?key=mcuturkey

Ön Bilgi;

Etkinlik Kapsamı
MCU Turkey Texas Instruments MikroDenetleyici Proje Yarışması ve Hibe Programı, Çizgi TAGEM ve Empa Elektronik firmalarının üniversiteler, meslek yüksek okulları ve meslek liseleri için geliştirdiği bir etkinliktir. Etkinliğin amacı teknik eğitim veren üniversite ve meslek okullarımızın mikrodenetleyici derslerinde öğrencilere yaparak ve görerek eğitim sağlamalarında yardımcı olmaktır.

Litaratürde proje bazlı eğitim olarak geçen bu eğitim tarzında öğrencilerin gruplara ayrılarak yarışması kurgulanmıştır. Etkinlik kapsamında 1.000 adet Texas Instruments MSP430 LaunchPad mikrodenetleyici eğitim kiti yarışmaya katılacak bu üniversitelere ve teknik okullara hibe edilecektir.

Etkinlik sonunda yarışma sürecini en iyi değerlendiren ve en iyi proje hazırlayan öğrenciler ödüllendirilecektir.

Etkinlik Tavimi ve Değerlendirme Süreci

Yarışma Başlangıcı: 15 Ekim 2010
Hibelerin Gönderilmeye Başlanması: 1 Kasım 2010
Blog’a Son Erişim: 25 Ocak 2011
Juri Değerlendirmesi ve Sonuçlar: 10 Şubat 2011


Hediyeler

Yarışma Üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları ve Meslek Liseleri şeklinde üç farklı kategoride düzenlenmektedir. Her kategori için hediyeler aynıdır. Birincilik Hediyesi: Asus NoteBook,  İkincilik Hediyesi: TI HawkBoard,  Üçüncülük hediyesi: TI BeagleBoard

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.