Ne Konuştuk Be!

Lise tercih döneminde bir çok teknik ve anadolu teknik lisesinin bilgisayar ve elektronik bölümlerine başvurmuştum ama içimden hep gazetecilik bölümünde okumak geçiyor, şuan da ismini hatırlayamadığım, Beşiktaş civarında tarihi bir bina da eğitim veren lisenin gazetecilik bölümüne başvurmuştum ama kazanamamıştım 🙁 Her şeyde bir hayır vardır diyerek liseye Elektronik ile başladım, Endüstriyel Otomasyon olarak Meslek Yüksek Okula devam ettim, Elektronik Mühendisi olarak Kadir Hasa geçiş yaptım ve en nihayetinde Bilgisayar Mühendisi olarak mezun oldum. Aslında lisede Bilgisayara başlayacaktım fakat abim ile annem arasında konuşup Elektronik’de gelecek var deyip beni Elektroniğe yazdırdılar.

Ne Konuşalım? Logo

İnsan hedefi için yoldan ne kadar çıkarsa çıksın, önünde sonunda hedeflediği noktaya geliyor. Bende her girdiğim yanlış yolda çok faydalı şeyler öğrenerek hedefime ulaştım. Bilgisayar Mühendisliği hedefim, televizyon programcılığı ise beni heyecanlandıran tutkumdu. Sonunda bu tutkumu da gerçekleştirdim.

Her şey KapakOlsunTV‘nin Youtube üzerinden yapmış olduğu yayını izleyerek başladı. Muhteşem kadrosu, stüdyo ortamının “ciddiyeti” olmadan, sansürsüz, keyifli ve samimi sohbeti ile beğenimi kazanmıştı. Sonrasında önce içimdeki tutku, ardından da ben hareket geçtim. Bir an önce başlamalıydım, hemen gittim bir tane Webcam aldım ve ilk konuğuma mail attım.

Açık konuşmak gerekirse ilk konuk için aklıma gelen tek isim var; Ufuk Tarhan‘dı. Sağ olsun benim ısrarlı taleplerimi anlayışla karşıladı ve kabul etti, yarım saatlik keyifli bir program yaptık. Heyecanımı anlatmam mümkün değil, bir insanın eli terlerken, ayakları üşür mü? 🙂 

Başlangıçta 10 bölüm olarak planlamıştım fakat Gezi Parkı süreci nedeniyle 8 bölüm ile sezonu kapatmış oldum. Benim açımdan çok ilginç bir deneyim oldu, alanında uzman bir çok kişi ile evinden program yapma imkanım oldu, stüdyo ortamının “ciddiyeti” olmayınca konuklarım da daha rahat ve keyifli bir ortamda buldular kendilerini ne de olsa kendi evleriydi 🙂 Belki konuklarıma bir stüdyo ortamında çay ikram edemedim ama yayından önce ve sonrasında kısa sohbetler etme imkanım oldu 🙂 Spor, siyaset, dış politika, teknoloji vb. akla gelebilecek tüm konuları konuştuk.

8 Bölümlük Ne Konuşalım? Macerası;

Önümüzdeki sezon yine yapmak istiyorum, nasıl bir format da olur, nerede olur bilemiyorum ama sizlerden önerilerinizi bekliyorum. Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanan nasıl bir program olmalı? Yaptığım programlardaki hatalarımı, eksiklerimi söylerseniz çok memnun olurum. (Dekor kısmını söylemeyin 🙂 orası net bir şekilde anlaşıldı)

8 bölümlük programıma beni kırmayarak katılan Ufuk Tarhan, İsmail Hakkı Polat, Efkan Bucak, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Erhan Erkut, Yasemin Sungur, Salih Çaktı ve Ali Rıza Babaoğlan‘a bir kez daha teşekkür ediyorum.

Programımın web sitesini yapan Sertaç Yıldız‘a ve her bölüm dekorumu düzenlememe yardım eden en büyük destekçim anneme, bana her program sonrasında mesaj göndererek yorumlarını esirgemeyen dostlarıma ve programımı izleyenlere sonsuz teşekkürler.

Detaylı incelemek isteyenler için programın sosyal medya linkleri;

https://www.facebook.com/nekonusalim
http://www.nekonusalim.net/
https://www.twitter.com/nekonusalim
http://www.youtube.com/nekonusalim

 

Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Önümüzdeki sezon görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.