Merhaba 2020 – Nerede Kalmıştık?

Bu yazıyı yazarken ki duygularım; özlem, heyecan ve umut. Bu üç duyguyla 2020 yılına başlıyorum. 

En son yazdığım yazının üzerinden yaklaşık 5 sene geçmiş, bir dönemin hızlı yazarı, içerik üretici olan ben, ne olduysa iş hayatının suni yoğunluğuna kapılmış ve adeta içine kapanmıştım. Bu yıl fabrika ayarlarıma geri dönme kararı aldım. Bunlardan bir tanesi de blogumu tekrar eski günlerine geri döndürmek.

Eski yazılarıma baktığımda bir çok teknolojik konu güncelliğini yitirmiş, şuanki tecrübeme göre kötü yazılmış makaleler ile dolu. Onları elbette silmeyeceğim; benim bugün geldiğim noktayı, gösterdiğim gelişmeyi gözlemlemem için iyi bir referans noktası.

Peki bundan sonra ne olacak; çok büyük büyük laflar edip mahcup olacağım sözler vermek istemiyorum ama ayda en az bir kere teknik bir makale yayınlayacağım. Sadece teknik konularda değil, o ay gezdiğim yerleri, okuduğum kitabı, izlediğim film, tiyatro ve dizileri, sektörel meseleler hakkında gözlemlerimi ve çözüm önerilerimi de yine bu blog’da okuyabileceksiniz. 

Peki neden Medium değilde blog?

Medium’un gücüne ve etkisine inanıyorum fakat blog tamamen benim yansımam olacağını düşünüyorum. Vefa duygusu olan biriyim bu yüzden Medium yokken bana kendimi anlatma fırsayı veren bloguma bu vefasızlığı yapamazdım. Bu yüzden tamamen beni yansıtan bu siteden devam etmek istiyorum. 

Umarım bu yazıyı yayınlayarak devamını getirebilir ve sizlere bir mahcubiyet yaşamam. 

Haydi o zaman, şimdiden herkese güzel bir 2020 yılı olsun… 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.