Hakkımda

Ağustos, 1987 Üsküdar’da doğmuş, bundan dolayı olsa gerek Üsküdar sahiline ve İstanbul’a aşık biriyim.

Eğitim hayatım Şişli Anadolu Teknik Lisesi Elektronik bölümü ile başlayıp (ilkokul bilgisini pas geçiyorum) bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu – Endüstriyel Otomasyon bölümü, ardından lisans eğitimine devam etmek için Kadir Has Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümü ile devam ettim. İntibak senemin (2. sınıf) sonunda bölümün bana uygun olmadığını anlayıp, iç yatay geçiş ile Bilgisayar Mühendisliğine geçiş yaptım ve 2012 yılında mezun oldum. Ardından Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans bölümüne %100 burslu kazanmış ve tüm dersleri verdikten sonra, iş hayatımdaki yoğunluktan dolayı tezi tamamlayamamış ve yarıda bırakmak zorunda kaldım.

Meslek hayarım ise, İstanbul Üniversitesinin son senesinde stajer olarak başladığım İstanbul Elektronik Anahtar firmasında yaklaşık 6 yıl çalıştım. Oradaki misyonumu tamamladıktan sonra, kariyerime sırasıyla Türk Telekom, KoçSistem, 21st Solutions (kendi girişimim) takip etti. Herbir firmadan çok farklı tecrübeler edinerek ve bir adım ileri atacak şekilde kariyerime yön verdim. Kariyerime Şubat, 2017’de aralarına katıldığım Accenture Türkiye ile devam ediyorum.

Uzmanlık alanım ağırlıklı olarak Microsoft ile ilgili teknolojiler olmakla beraber, lise’den beri elektronik kökenli olduğum için o alandaki gelişmeleri de takip ediyor ve hobi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Sadece web/mobil uygulamalarını değil, cihaz ile etkileşimde olan ürün ve yazılım geliştirmekten çok keyif alıyorum.

Sitemde bildiklerimi, karşılaştığım engelleri, yeni öğrendiğim birşeyleri ve birazda hayat’dan birşeyler sizinle paylaşmak için bu blog sitesini açtım. Umarım kendinize faydalı birşeyler bulabilirsiniz.

10 Responses to Hakkımda
 1. Hasan Çakır

  Merhaba Burak Bey,
  C# Adreslemeli Depo programı yapmaya çalışıyorum, SiparisTakipFormu çalışmanızı inceledim. Bu bağlamda sizlerden yardım talep edebilir miyiz? Teşekkürler.

 2. Burak

  Birincisi iyi bir tasarımcı değilim. İkincisi başarılı bir şekilde çalışan CMS varken vakit ayırıp yenisinin yapılmasını gereksiz görüyorum. İyi günler…

 3. fatih

  yazılımcısınız ama siteniz wordpress bunun sebebi nedir acaba ?

 4. yaşar

  merhaba sitenizi bir araştırma yaparken buldum güzel bir site sizden bir ricam olacak benim yıllık ödevim visual sutudioda c# da kelime oyunu yapma bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz c# da istediğimiz kadar çizgi koyabilme kodu nedir bunlar için sizden yardım bekliyorum inşallah kısa sürede dönüş yaparsınız şimdiden teşekkürler

 5. Ali

  İnternetde yeralan 10 larca birbirinin kopyası yazılım websitesinden daha ii bir site ve birbirinin kopyası onlarca çalışmayan program ve kaynak koddan farklı ve çalışan birşeyler sunmuşsunuz. Teşekkürler.

 6. nevzat yüksel

  download daki toplu gönderme mail programınız çalışmıyor.ne yapabiliriz acaba

 7. ahmet

  Meraba Siten Güzel olmus Tebrik Ederm
  Senden Bir Ricada Bulunmak istyorum.
  Visual Studio 2010 da Unite Test Projen Varmı Herhangi Bir Tane
  eğer varsa mail atarsan cok sevinirim

 8. Mustafa Tekdemir

  Siteniz çok güzel olmuş tebrik ederim mühendislik hayatınızda başarılar dilerim Burak Bey.

 9. Hakan Koray

  Bilcik üniv. bil prog okuyorum siteniz çok güzel olmuş eklemiş olduğunuz çalışmalarınızı inceledim gayet başarılılar.C# Win form Uygulaması login girişini (MSSQL veritabanı bağlantılı) şifre ve kullanıcı adı veritabanından çekilecek bu konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
  [email protected] sitenizi takip edecem iyi çalışmalar….

 10. FikirAlemi

  siteniz çok güzelmiş. takip etmeye çalışacağım.
  (twitterden gördüm )

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.