Hakkımda

Ağustos, 1987 Üsküdar’da doğmuş, bundan dolayı olsa gerek Üsküdar sahiline ve İstanbul’a aşık biriyim.

Eğitim hayatım Şişli Anadolu Teknik Lisesi Elektronik bölümü ile başlayıp (ilkokul bilgisini pas geçiyorum) bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu – Endüstriyel Otomasyon bölümü, ardından lisans eğitimine devam etmek için Kadir Has Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümü ile devam ettim. İntibak senemin (2. sınıf) sonunda bölümün bana uygun olmadığını anlayıp, iç yatay geçiş ile Bilgisayar Mühendisliğine geçiş yaptım ve 2012 yılında mezun oldum. Ardından Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans bölümüne %100 burslu kazanmış ve tüm dersleri verdikten sonra, iş hayatımdaki yoğunluktan dolayı tezi tamamlayamamış ve yarıda bırakmak zorunda kaldım.

Meslek hayarım ise, İstanbul Üniversitesinin son senesinde stajer olarak başladığım İstanbul Elektronik Anahtar firmasında yaklaşık 6 yıl çalıştım. Oradaki misyonumu tamamladıktan sonra, kariyerime sırasıyla Türk Telekom, KoçSistem, 21st Solutions (kendi girişimim) takip etti. Herbir firmadan çok farklı tecrübeler edinerek ve bir adım ileri atacak şekilde kariyerime yön verdim. Kariyerime Şubat, 2017’de aralarına katıldığım Accenture Türkiye ile devam ediyorum.

Uzmanlık alanım ağırlıklı olarak Microsoft ile ilgili teknolojiler olmakla beraber, lise’den beri elektronik kökenli olduğum için o alandaki gelişmeleri de takip ediyor ve hobi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Sadece web/mobil uygulamalarını değil, cihaz ile etkileşimde olan ürün ve yazılım geliştirmekten çok keyif alıyorum.

Sitemde bildiklerimi, karşılaştığım engelleri, yeni öğrendiğim birşeyleri ve birazda hayat’dan birşeyler sizinle paylaşmak için bu blog sitesini açtım. Umarım kendinize faydalı birşeyler bulabilirsiniz.

10 Responses to Hakkımda

    Bir cevap yazın

    Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.